اخبار تکنولوژی

۳ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

کانکتورهای SMA و انواع آن، کانکتورهای کواکسیال RF هستند که در سال 1960 ساخته شدند و در واقع مخفف عبارت SubMiniature version A بوده کانکتورهای SMA و انواع آن دارای امپدانس 50اهم هستند و عملکرد بسیار خوبی در فرکانس 0 تا18 گیگاهرتز ارائه می‌دهند.

کانکتور SMA

 

کانکتورهای SMA و انواع مختلف آن در کلاس های مختلف کیفی برای مقاصد گوناگون و جنس های متفاوت در دسترس هستند.
کانکتورهای SMA متفاوت، بطور گسترده ای در سیستم های ردیابی خودرویی، LAN  وایرلس، ارتباطات دوربرد مخابراتی، ابزارهای تست دقیق هوایی استفاده میشود.

 

مشخصات مکانیکی

کانکتور SMA نری  و جک SMA مادگی                                                                     

کانکتور SMA  نری دارای یک مهره 6 گوش 8 میلیمتری است ،مهره اتصال SMA شامل شیارهای پیچ داخلی و پین نری است و کانکتور  SMA  مادگی دارای یک شیار پیچ خارجی به طول  4.32mm و قطر داخلی شیار پیچ 6.24mm برای اتصال است.

 

 

کانکتور SMA نری و جک SMA مادگی با زاویه 90درجه

 

کانکتور SMAمادگی رایت انگل

کانکتور SMA نری و جک SMA  مادگی مستقیم

کانکتور SMAمستقیم

کانکتور SMA مادگی Bulkhead

زمانی که طول شیار پیچ از 4.5میلیمتر بیشتر باشد و SMA مجهز به واشر و مهره باشد این نوع SMA  از نوع نصب پنلی یا Bulkhead می نامیم. لغت Bulkhead  به معنای نصب کانکتور بر روی دیوار یا پنل به واسطه واشر و مهره می باشد. این نوع کانکتورهای دارای دو مدل نصب از نمای عقب  و نصب از نمای جلو هستند.

کانکتور SMA رو پنلی

کانکتورهای SMA نوع Bulkhead  از نمای پشت ، شیار پیچ اتصال در انتهای آن قرار گرفته و بعد از نصب مهره و پیچ خارج از قطعه قرار می گیرند.

کانکتورهای SMA نوع Bulkhead  از نمای جلو، شیار پیچ داخل کابل یا بر روی PCB نصب میشود و بعد از نصب واشر و مهره داخل قطعه قرار میگیرند.

کانکتور SMA نوع Bulkhead با O-ring

یک اورینگ آب بندی شده داخل فلنج 6گوشه تعبیه شده که روی صفحه پنل با مهره و واشر نصب میشود. اورینگ در مقابل گرد وخاک و رطوبت مقاوم است.

کانکتور SMA  دو سوراخه نری/مادگی رو پنلی

SMA دوسوراخه

کانکتور فلنج دار دو سوراخه از دوطرف با پیچ روی پنل ثابت میشوند.

 

کانکتور SMA  چهار سوراخه نری/مادگی رو پنلی

کانکتور SMA چهارسوراخه فلنج دار

کانکتور فلنج دار چهار سوراخه از چهار طرف با پیچ روی پنل محفظه ثابت میشوند.

 

کانکتورSMA  نری/مادگی روبردی

کانکتورهای SMA روبردی به طور معمول دارای ارتفاع پایه ی 2.9mm  یا 3.9mm هستند.چهار پایه بوده و یک هادی در وسط برد به صورت عمودی قرار می گیرد و در پشت برد لحیم میشوند.

کانکتور SMA روبردی

برای مشاهده و خرید کانکتورهای SMA روبردی اینجا کلیک کنید.

 

کانکتور SMA نری/مادگی با قابلیت نصب روی لبه PCB

کانکتور SMA لبه بردی

کانکتور SMA بر روی لبه های برد به صورت تخت و افقی نصب میشود.

 

کانکتور SMA لبه بردی

 

برای خرید انواع کانکتورهای SMA موجود در سایت سورنا الکترونیک اینجا کلیک کنید.

 

 

وبلاگ سورنا الکترونیک

 

منبع: سورنا الکترونیک

  • سینا رضائی
  • ۰
  • ۰

این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.

همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تعداد شرکت هایی که اطلاع رسانی محصولات، خدمات و رویدادهای خود را از طریق بلاگ انجام می دهند افزوده می شود.

  • سینا رضائی
  • ۰
  • ۰

این متن اولین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!

اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.

همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند. البته بدیهی است کسانی که دیدگاه های خود را در قالب هنر بیان می کنند، تاثیر بیشتری بر محیط پیرامون خود می گذارند.

  • سینا رضائی